10 kroków dzięki którym oszczędzanie energii będzie proste jak nigdy

2018-06-29T12:12:01+00:00 28 września 2016|

Przedstawiamy kilka praktycznych rad w jaki sposób można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych w skali roku na energii elektrycznej w naszych domach. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie tekstu, aby w przyszłości skorzystać na obniżonych kosztach energii. Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek:

  1. Czyszczenie z kurzu źródeł światła. Aby wykorzystać moc żarówek w 100 procentach najlepiej jest usunąć zalegający na nich kurz. Zabrudzone żarówki dają o wiele mniej światła tak więc wystarczy je odkurzyć zamiast wymieniać na nowe. Kupując lampy z jasnymi abażurami osiągniesz efekt w postaci większej ilości światła w pokoju.
  2. Posiłki chowamy do lodówki gdy już ostygną. Lodówka jest jednym ze sprzętów w naszym domu, który wykorzystuje najwięcej energii. By nie zmuszać lodówki do dodatkowego wydatkowania energii na schłodzenie ciepłych potraw, najkorzystniej jest poczekać aż wystygną i dopiero wstawić je do lodówki.
  3. Gotujemy tyle wody ile trzeba. Czajnik elektryczny zapełniamy tylko taką ilością wody jaką potrzebujemy w danym momencie. Pamiętajmy, też że czajnik elektryczny zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż kuchenka elektryczna dlatego warto przygotowywać wodę właśnie w nim.
  4. Żelazko. Rozpoczynaj prasowanie od tkanin, które nie potrzebują bardzo wysokiej temperatury. Żelazko pracuje wydajniej gdy nagrzewa się stopniowo.
  5. Ściany w jasnych barwach. Pomaluj ściany w pomieszczeniach na jasno. Właśnie od jasnych barw najlepiej odbijają się promienie słoneczne dając tym samym maksymalną jasność.
  6. Odłączanie ładowarek. Ładowarki bo zakończeniu swojej pracy należy odłączać od gniazdek elektrycznych by nie czerpały nieustannie energii. W przypadku pozostawienia kilku ładowarek w gniazdach, starta energii może okazać się całkiem spora
  7. Zwracanie uwagi na klasę energetyczną sprzętu. Kupując nowe sprzęty RTV/AGD zawsze zwracaj uwagę na ich klasę energetyczną.  Urządzenia o najwyższej klasie energetycznej mogą pomóc w zaoszczędzeniu nawet 75% energii.
  8. Pranie w niskiej temperaturze. Pralki pobierają zdecydowanie więcej energii w przypadku prania w wysokich temperaturach, zatem kiedy to możliwe wybieraj pranie w niskich
  9. Wyłączanie urządzeń. Mamy w domu wiele urządzeń, których świecące się diody przypominają o tym, że urządzenie wciąż pobiera energię. Odłączenie od prądu urządzeń, które nie są w danym okresie użytkowane, pomoże zaoszczędzić na rachunkach. Powinniśmy o tym pamiętać też przed wyjazdem
  10. Zmiana sprzedawcy energii. To może być najprostsze rozwiązanie. Przeanalizuj swoje potrzeby, porównaj oferty, pozwól dopasować tę najodpowiedniejszą dla Ciebie i zająć się wszystkimi formalnościami w Twoim imieniu. Z ofertami Energy Match możesz zapoznać się na dedykowanej stronie.