Plany rozwoju fotowoltaiki do 2020 roku

2018-06-29T12:12:00+00:00 25 października 2016|

Znamy plany Ministerstwa Energii, które chce do 2020 roku zwielokrotnić moc elektrowni słonecznych w Polsce.  Analizy Polskich Sieci Elektroenergetycznych dobitnie pokazały, że od rozwoju fotowoltaiki może zależeć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

W zeszłą środę na 6. Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaiki w Polsce Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej poinformował, że do 2020 roku chcielibyśmy posiadać co najmniej 1000 MW w fotowoltaice, chociaż PSE mówi, że to powinno być 2000 MW.

Ministerstwo Energii chce dostarczyć potrzebne moce solarne za pomocą wsparcia w nowym systemie – aukcjach OZE. Wygrywać w nich będą „zielone” elektrownie wymagające jak najmniejszego wsparcia z kieszeni odbiorców. Już w tym roku Ministerstwo Energii chce zakontraktować energię z przynajmniej 100 farm fotowoltaicznych znajdujących się na terenie całej Polski o łącznej mocy ok. 100 MW. Z szacunków organizacji branżowych, przedstawionych na tegorocznych targach Renexpo w Warszawie, wynika, że do pierwszych aukcji OZE przygotowywanych jest już ponad tysiąc projektów o łącznej mocy przynajmniej 1 GW. Wśród rozważających start po wsparcie są zarówno państwowe koncerny energetyczne jak i np. kościoły.

 

Źródło: wysokienapiecie.pl