Google od 2017 roku przechodzi na OZE

2018-06-29T12:11:37+00:00 13 grudnia 2016|

Zielona rewolucja nabiera rozpędu. Kolejny globalny gigant zdecydował się na wykorzystywanie wyłącznie odnawialnych źródeł energii od 2017. Google, o którym mowa planuje, iż w ciągu najbliższych 5 lat  wyprodukuje niezbędną ilość energii do zasilenia swoich wszystkich biur.

W zeszłym roku technologiczny gigant zużył 5.7 TWh (terawatogodzin) energii, a więc całą roczną produkcję dwóch elektrowni węglowych o mocy 500 MW, dlatego przejście w całości na ekologiczne źródła energii powinno być sporym krokiem naprzód dla zielonej energetyki (łącznie inwestycje Google w tę gałąź mają wynieść 3.5 miliarda dolarów) i ulgą dla naszej planety. Google wyprzedziła już  IKEA, która na tę chwilę produkuje tyle zielonej energii, ile jest potrzebnej do pracy na terenie Skandynawii czy w Kanadzie. IKEA zapowiada, że kolejne miejsca, w których będzie konsumować OZE to USA oraz Polska.

W ślady Google chcą pójść też inne światowe marki, Facebook deklaruje, że w całości chce korzystać z OZE. Podobnie Apple, z tą różnicą, że obecnie już praktykuje takie źródła energii. Obecnie z OZE pochodzi aż 25% zużywanej energii, do końca 2016 roku producent elektroniki chce osiągnąć 40% wynik. Również serwerownie amerykańskiego Netflix będą zasilane w 100% zieloną energią. Na tę chwilę mix energetyczny wynosi 50:50.

źródło: odnawialnezrodlaenergii.pl