[:pl]Niezwykły Festiwal Światła w Amsterdamie[:]

2018-06-29T12:09:33+00:00 10 stycznia 2017|
[:pl]Podczas najciemniejszych miesięcy w roku Amsterdam promienieje. Nie lada gratka dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających to piękne miasto, rozgrywa się codziennie między 17:00-23:00 kiedy to włączane są świetlne iluminacje.

Centrum miasta zapełniło się niezwykłymi i efektownymi iluminacjami, świecącymi instalacjami i rzeźbami, połyskującymi grami interaktywnymi, podświetloną infrastrukturą miejską, iluminacjami na wodzie, świecącymi napisami oraz lśniącą roślinnością.

Już po raz piąty międzynarodowi artyści stworzyli dzieła nawiązujące do tematu głównego festiwalu. W tym roku jest nim to biomimikra (naśladowanie w technice działania przyrody i żywych organizmów).

Podczas festiwalu można również wybrać się na 75minutowy rejs  Water Colors po amsterdamskich kanałach, co pozwala z nowej, ciekawszej perspektywy podziwiać rozświetlone miasto.

Również lokalne muzea przygotowują ciekawe wystawy związane ze światłem. Wydarzenie trwa od 1 grudnia do 22 stycznia. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem https://amsterdamlightfestival.com/en[:]