[:pl]Rekordowe zapotrzebowanie na gaz ziemny w Polsce[:]

2018-06-29T12:09:33+00:00 12 stycznia 2017|
[:pl]

Według danych zebranych przez Gaz-System, w poniedziałek 9 stycznia dobowe zapotrzebowanie na gaz ziemny osiągnęło poziom 72 mln m sześciennych, co jest rekordowym wynikiem. Wcześniejszy rekord odnotowano w pierwszych dniach stycznia ubiegłego roku, kiedy to do odbiorców w ciągu jednej doby trafiło ponad 70,3 mln m sześciennych gazu.

Niskie, zimowe temperatury sprzyjają firmom ciepłowniczym, niektóre z nich uruchomiły jednostki produkujące ciepło w szczycie.

Również w górnictwie odnotowano zwiększone zapotrzebowanie na węgiel. W kopalniach klienci indywidualni zakupili jedynie w tym miesiącu 35 proc. więcej węgla niż w grudniu i 38 proc. więcej niż na początku stycznia 2016 r. Natomiast sklep internetowy PGG w pierwszych dziewięciu dniach stycznia odnotował wzrost sprzedaży o 46 proc. wobec grudnia i o 15 proc. wobec listopada.

Nowy rok to czas ważnych decyzji, z których możemy czerpać zyski przez resztę. Właśnie dlatego takim powodzeniem w 2017 r. cieszy się oferta sprzedaży gazu w Energy Match. Wejdź już teraz na stronę www.wybierztanigaz.pl i przekonaj się ile możesz zyskać przenosząc się do Energy Match.

[:]