Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat umowy sprzedaży energii elektrycznej podczas przeprowadzki do nowego mieszkania lub domu.

2018-06-29T12:09:33+00:00 3 stycznia 2017|

Najważniejszą sprawą, o której powinniśmy pamiętać jest to, że obowiązkowo powinniśmy rozwiązać obowiązującą umowę lub przenieść ją pod nowy adres zamieszkania, ewentualnie podpisać umowę z nowym, wybranym dostawcą energii. W Energy Match wystarczy kontakt z działem obsługi klienta a wszystkim zajmą się za Ciebie specjaliści, tak abyś nie tylko nie odczuł żadnych niedogodności, czy przerw w dostawie, ale też uzyskał korzystną taryfę energetyczną.

Procedura rozwiązania umowy jest prosta i bezproblemowa. Można ostatecznie rozwiązać umowę lub przepisać ją na kogoś innego (właściciela lub nowego lokatora mieszkania w razie najmu, nowego sprzedawcy w razie sprzedaży). W celu dokonania tej procedury, należy skontaktować się z dotychczasowym sprzedawcą, telefonicznie lub udać się osobiście do jednego z punków obsługi klienta.

Pamiętajmy, że istnieją dwa rodzaje umów, jedna dotyczy sprzedaży prądu, a druga jego dystrybucji. Można dowolnie zmienić sprzedawcę prądu na innego, jednakże nie można zmienić dystrybutora, który zależy od regionu zamieszkania.

Jeżeli wprowadzamy się do nowo wybudowanego domu, istnieje możliwość, że nie ma tam jeszcze aktywnego licznika. W takim przypadku, należy podłączyć się do sieci dystrybucyjnej oraz aktywować lub nawet zainstalować licznik. W domach gdzie jest zainstalowany licznik, będziemy musieli przepisać aktywną umowę na siebie jeżeli znasz poprzedniego kontrahenta, lub w przeciwnym przypadku, musisz zawrzeć całkiem nową umowę na osobę zameldowaną pod obecnym adresem.

W przypadku gdy pozostajemy przy sprzedawcy, który jak dotąd sprzedawał prąd w nowym mieszkaniu to należy dokonać zmiany adresu lub zawrzeć nowy kontrakt. Pamiętajmy jednak, że to sprzedawca, a nie dystrybutor, odpowiada za formalności odnośnie zmiany, a następnie informuje o niej dostawcę energii elektrycznej.

Obecnie na krajowym rynku istnieje szeroki wybór sprzedawców energii oferujących energię w konkurencyjnych cenach. Jeśli chcesz dokonać najkorzystniejszego wyboru dla swojego domu lub firmy, zapoznaj się koniecznie z ofertą Energy Match. Zmiana mieszkania to doskonała okazja by zmienić również sprzedawcę dopasowanego do Państwa potrzeb a przede wszystkim pozwalającego na cieszenie się oszczędnościami.

www.energymatch.pl/oferty