[:pl]Coraz chętniej zmieniamy sprzedawcę gazu[:]

2018-06-29T12:09:31+00:00 20 lutego 2017|
[:pl]W 2016 roku liczba odbiorców, którzy zmienili swojego dostawcę gazu wzrosła do 47,7 tysięcy. To ponad dwa razy więcej niż w 2015 roku (23,7 tys). Od początku prowadzenia monitoringu rynku, czyli od końca 2011 r. sprzedawcę gazu w Polsce zmieniło 78,4 tys. odbiorców. Coraz więcej Polaków rozumie, jak korzystna dla domowego budżetu może być zmiana sprzedawcy gazu.
Z analizy zebranych przez Urząd Regulacji Energetyki danych wynika, że kontynuowany jest dynamiczny wzrost zmieniających dostawcę gazu w segmencie odbiorców W1-4 czyli gospodarstw domowych. Rośnie liczba polskich konsumentów, którzy zrozumieli, że nawet przy niewielkim poziomie zużycia błękitnego paliwa w domu, dzięki bardziej korzystnej taryfie można ulżyć domowemu budżetowi i zadziałali proaktywnie zmieniając swojego sprzedawcę gazu.
Jednym z powodów zauważalnego wzrostu może być m.in. intensyfikacja w ostatnim czasie przez sprzedawców kampanii reklamowych, dedykowanych tej grupie odbiorców. Kolejny powód to stopniowe wchodzenie na rynek nowych sprzedawców, co skutkuje zwiększeniem konkurencji i uatrakcyjnieniem oferty dla odbiorców.
Zgodnie z obowiązującą w Polsce zasadą TPA (Third Party Access), uregulowaną w prawie energetycznym, odbiorcy końcowi mogą indywidualnie korzystać z sieci lokalnego dostawcy w celu dostarczenia gazu lub energii kupionej u dowolnego sprzedawcy. Według URE na swobodę wyboru sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: stopień świadomości klientów i ich motywacja do zmiany sprzedawcy, a także łatwość dokonania zmiany oraz liczba konkurencyjnych ofert dostępnych na rynku.
W dalszym ciągu opłaca się zmienić sprzedawcę gazu na Energy Match, posiadającą niezwykle korzystne taryfy gazowe. Wystarczy wejść na stronę www.wybierztanigaz.pl aby zapoznać się z ofertą i mieć możliwość skorzystania z niej oraz dołączenia do grona zadowolonych klientów Energy Match.
[:]